Nadýchnite sa je tu rekuperácia od Mitsubishi Electric

07.12.2019

Vo vnútornom prostredí trávime skoro 20 hodín denne, prvú časť dňa trávime v moderných kanceláriách a zvyšok dňa v našich domácnostiach. V týchto priestoroch je vnútorné prostredie ovplyvnené predovšetkým vysokou vlhkosťou, plesňami a odparovaním splodín zo stavebných konštrukcií alebo z vnútorného zariadenia. Ďalším problémom je nízka vlhkosť vzduchu, elektrosmog a vývin oxidu uhličitého, ktorý vzniká pri našom dýchanie. Všetky tieto faktory majú vplyv na kvalitu vzduchu vo vnútornom prostredí. Kvalita vzduchu nám potom ovplyvňuje náš komfort, únavu a pracovnú výkonnosť. Vplyvom veľmi zlého vnútorného prostredia sa môžu u niektorých ľudí objaviť aj závažné zdravotné problémy.

Ťažký vzduch je minulosťou

Kvôli vyššie uvedeným negatívnym vplyvom vnútorného prostredia

potrebujeme naše domovy aj budovy, v ktorých pracujeme, pravidelne vetrať. Nevýhodou je, že pri vetraní sa zbytočne zbavujeme tepelnej energie v priestore a uniká nám tak teplo. Ak teda chceme ušetriť náklady na energiu, tak staviame budovy podľa prísnych energetický predpisov, ktoré sú dokonale izolované, nepriedušné a majú nízke energetické nároky. Preto v mnohých nových administratívnych budovách nemožno manuálne otvoriť okno. Tým je drasticky sťažený odvod nežiaducich škodlivých látok. Z tohto dôvodu je riadené vetranie s rekuperáciou tepla dnes už prakticky nutnosťou. My Vám teraz ponúkame rekuperačné vetracie systém Lossnay od výrobcu Mitsubishi Electric, ktorý je určený pre vetranie utesnených a izolovaných budov. Z rovnakých dôvodov je pre tieto budovy dôležitá správna kombinácia rekuperačného vetrania s účinným klimatizačným systémom, ktorý nám zaistí komfortnú mikroklímu v celej budove a zároveň bude šetriť spotrebu elektrickej energie. U moderného klimatizačného zariadenia je dnes samozrejmosťou funkcie vykurovania, tak ako chladenie. Vďaka regeneračnému vetraciemu zariadeniu sa šetrí táto cenná energia, ktorú dodal do budovy klimatizačný systém. Ideálnym tímom pre tieto výzvy dnešnej doby sú naše vetracie jednotky Lossnay a klimatizačné jednotky série Mr. Slim alebo City Multi.

Výhody na prvý pohľad

  • Možnosť jednoduchého prepojenia s klimatizačnými systémami City Multi VRF a Mr. Slim cez dátovú zbernicu bez prídavného adaptéra a riadenie
  • Decentralizovaný vetrací systém budovy so systémom Lossnay poskytuje výhody z energetického hľadiska
  • Riadené vetranie s využitím odpadového tepla
  • Vybavenie budovy systémom Lossnay je veľmi jednoduché
  • Veľmi nízka hladina hluku
  • K dispozícii je štandardne prípojka pre snímač CO2

Pripojenie k systémom City Multi VRF a Mr. Slim

Vysoko výkonné klimatizačné systémy City Multi a Mr. Slim

môžu byť kombinované so sériou LGH (Lossnay) od Mitsubishi Electric. Pričom pre pripojenie k dátovej zbernici nie je potrebné žiadneho dodatočného adaptéra a tiež odpadá potreba ďalšie riadiacej jednotky. 100% prívod čerstvého vzduchu pri špičkovej rekuperácií tepla. Vysoko sofistikované vetracie zariadenie Lossnay pracuje s veľmi výkonným systémom spätného získavania tepla. Znehodnotený vzduch je odvedený z miestnosti a zároveň s ním je privádzaný čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia. Toto riešenie prináša energetickú úsporu až do výšky 70%, týmto spôsobom sa využije takmer všetka tepelná energia. Vetracie systémy Lossnay sú vhodné najmä pre budovy s masívnym obvodovým plášťom, kde nie je iná možnosť vetrania (napr. cez okno), tu sa jednotka Lossnay postará o efektívny prívod čerstvého vzduchu do budovy s rekuperáciou tepelnej energie. Jedinečná a tenká (papierová) štruktúra krížového tepelného výmenníka zabezpečuje efektívnu výmenu citeľného a viazaného tepla. Toto teplo potom odovzdáva cez teplovýmennú plochu privádzanému vzduchu. Vďaka tomu zabezpečí jednotky Lossnay

vysoký komfort v budove a šetrí tak náklady na energiu.

Nízke prevádzkové náklady a jednoduchá údržba

• Na základe veľmi vysokého podielu spätne získaného tepla

sa zníži potrebný elektrický príkon, čím sa výrazne minimalizujú prevádzkové náklady.

• Dochádza k potrebnému zvlhčeniu alebo vysušeniu privádzaného čerstvého vzduchu do miestnosti.

• Vetracie jednotky typu Lossnay sú vhodné pre použitie vo všetkých moderných budovách, kde zaistia príjemnú mikroklímu vhodné ako pre bývanie, tak pre pracovné prostredie.

• Jednotky Lossnay série LGH sa dodávajú v 9 modelových radoch s objemovými prietokmi vzduchu od 38 do 2.500 m³ / h.


Hodinová účinnosť klimatizačných a vetracích systémov


Spojenie medzi vetracími a klimatizačnými systémami umožňuje

ich všestranné použitie v rôznych typoch budov. Pri voľbe správneho systému sú dôležitými parametrami hlavne energetická účinnosť a nízka spotreba energie pri zachovaní vysokého komfortu vo vnútornom prostredí. Pri výbere systémov od výrobca Mitsubishi Electric urobíte krok správnym smerom ku kvalite a životnosti vášho budúceho klimatizačného a vetracieho systému.

Zaujala Vás naša ponuka?